Montáž na váš postavený carport (autopřístřešek)

Na veškeré přístřešky jsme schopni vám namotnovat fotovoltaické panely.

Přístřešek před montáží musí vidět náš technik.

K již postaveným přístřeškům vám namontujeme autonabíječky značky OlifeEnergy. Dodáváme wallbox, polemount, obé i ve verzi double, popř. veřejné nabíjecí stanice a umíme i kombinaci soukromé a veřejné nabíjecí stanice.  Lze je zakoupit samostatně i se sadou pro montáž popř. objednat jejich instalaci profesionálním elektrikářem s certifikátem „MONTÉR DOBÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY“.

Solární zastínění v režimu ON-GRID a OFF-GRID

Systém je připojen do elektrorozvodné sítě - tzv. ON-GRID systém

FVE připojená na síť zásobuje uživatele energií jen v okamžiku přítomnosti sítě, při jejím výpadku FVE nedodává, protože používá střídače, které se drží parametrů sítě.

V rámci ON-GRID zapojení lze využít akumulace vyrobené nebo levné noční energie do baterií nebo využít akumulaci vyrobené energie prostřednictvím služeb distributorů, jako například „ELEKTŘINA PRO SOLÁRY“. 

ON-GRID zapojení musí VŽDY realizovat pouze autorizovaný technik – elektrikář, zapojení podléhá revizi a následným pravidelným revizím (každé 2 roky) a finální připojení realizuje technik distribuční firmy.  

 

Ostrovní systém bez připojení na elektrorozvodnou síť - tzv. OFF-GRID systém

Ostrovní systém se instaluje převážně tam kde není možné využít nebo zřídit elektrickou přípojku, například na chatě či chalupě, lodi, karavanu apod.

OFF-GRID SVÍTÍM

Vyrobenou solární energii lze prostřednictvím jednoduchého měniče nebo přenosné baterie použít pro osvětlení. Instalace je jednoduchá, měnič nebo baterie má vně klasickou zásuvku a do ní se zasune elektrická zásuvka osvětlení. 

OFF-GRID SVÍTÍM – ale v noci mi to nefunguje (měnič):

off-grid_menic_600  

OFF-GRID SVÍTÍM – a funguje mi to i v noci (baterie):

off-grid_baterie_600  

OFF-GRID OHŘÍVÁM

Ideální využití off-grid systému je akumulace vyrobené energie pro ohřev teplé užitkové vody (TUV) nebo pro napojení na podlahové topení – obecně pro instalace, kde na konci je topná spirála nebo zdroj ohřevu vody. Jednosměrný proud se v měniči mění na střídavý, který je pro ohřev TUV vhodnější a účinnější.

Levnější systém EcoBoost 3000 Dražší systém EcoBoost 3000 PRO
EcoBoost-3000_250  EcoBoost-3000-PRO_250 

 

OFF-GRID TOČÍM

Elektřina vyrobená ze slunce lze využít i pro pohon točivých strojů – to jsou všechny kompresory, ledničky tepelná čerpadla, čerpadla, zahradní čerpadla, prostě motory. Motory vyžadují tzv. čistou sinusoidu Sinusoida a to už vyžaduje sofistikované přístroje, které jsou samozřejmě dražší. 

OFF-GRID-TOCIM_600

 

OFF-GRID CHCI BEZ OMEZENÍ:

 

Solární panel M60 320 Wp Solární panel M72 380 Wp Solární panel M40 210 Wp Solární panel M50 260 Wp
 M60-320_300   M72-38_300   M40-210_300   M50-260_300 

 NAŠI DODAVATELÉ

Dodavatele_1500