Fotovoltaické elektrárny

Váš účet za elektřinu bude stabilní díky vlastní fotovoltaické elektrárně

banner_titulka_1000  

Fotovoltaické elektrárny vám zajistí částečnou soběstačnost ve spotřebě elektrické energie. Nainstalujeme vám fotovoltaickou elektrárnu podle vašich potřeb. Chcete snížit spotřebu vaší energie v domácnosti nebo se vyhnout trvalému zvyšování cen energií ? Potřebujete elektrárnu pro ohřev vody v bojleru či bazénu nebo chcete mít záložní zdroj v případě výpadku energie? Fotovoltaická elektrárna je řešením pro každého a pro většinu běžných situací.

Instalace FVE je proces, který může trvat až tři měsíce. Vy se však o nic starat nemusíte. Zajistíme pro vás energetický posudek, projektovou dokumentaci, podání žádosti včetně dotace i instalaci. Průběžně vás budeme informovat o každém realizovaném kroku, abyste měli přehled o tom, v jaké fázi se nacházíme.

Naši projektanti Vám Vaši fotovoltaickou elektrárnu přizpůsobí  podle vašich požadavků. Zjišťujeme například kdy a na co se energie využívá nebo jaká bude pravděpodobná změna spotřeby v budoucnu. Na základě těchto údajů navrhujeme systém s ohřevem vody nebo systém s bateriovým úložištěm včetně výběru vhodné kapacity. Dle potřeby jednotlivých domácností lze dále například zvolit částečnou nebo většinovou spotřebu energie.

Možnosti jednotlivých systémů Vám rádi podrobně vysvětlíme a pomůžeme Vám vybrat FVE na klíč podle vašeho očekávání a požadavků.

Co je FVE - fotovoltaická elektrárna a jak vám pomůže?

Fotovoltaika zajišťuje přeměnu energie ze slunce na elektřinu. Získávání energie ze slunce je moderním trendem, který šetří nejen životní prostředí, ale také vaši peněženku. 

Sluneční záření se mění na elektřinu díky „fotovoltaickému jevu”. Při něm dochází k uvolnění elektronů z krystalické mřížky, čímž vzniká elektrický proud. Uvolnění elektronů je možné právě díky působení slunečních paprsků, které dopadají na křemíkové solární články.

Před povětrnostními vlivy chrání články v panelu plastiková deska, která slouží také jako nosný prvek. Tvrzené sklo zase chrání články před negativními vlivy slunečního záření. Panely jsou buďto samonosné, nebo bývají uložené v pevných rámech.

Z čeho se skládá fotovoltaická elektrárna?

Střídač fotovoltaické elektrárny

Základem fotovoltaické elektrárny je střídač (měnič). Úkolem střídače je přeměna stejnosměrného napětí, které vyrábějí panely, na střídavé napětí elektrické sítě. Správně vybraný střídač energie vám může ušetřit spoustu peněz a významně zrychlí návratnost výdajů investovaných do fotovoltaické elektrárny. Mezi základní typy patří symetrické a asymetrické střídače. Našim klientům nabízíme nejčastěji asymetrické měniče, které dokáží pokrýt spotřebu v každé fázi podle toho, jak jsou zrovna zatíženy. Nejběžněji používaným je hybridní 3f střídač Goodwe ET series s vysokonapěťovým bateriovým úložištěm, který je vhodný pro domácnosti i firmy. 

Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely jsou nezbytnou součástí elektrárny. V ZAPOJIME.TO používáme monokrystalické solární panely, které mají největší účinnost a nejvyšší výkon. Za ideálního osvětlení ve správném úhlu je účinnost 20 %. Monokrystalické panely jsou ideální pro menší rodinné domy či objekty s malou plochou střechy.

Baterie a wattrouter

Nedílnou součástí jsou také baterie nebo wattroutery, které se instalují podle způsobu využití přebytků. Wattroutery využívají přebytečnou naakumulovanou elektřinu na ohřev vody pro domácnost. Přebytečná energie uložená v bateriích je zase k dispozici pro jakékoliv využití a slouží také jako ochrana proti výpadkům sítě.

S výběrem fotovoltaické elektrárny a jejich součástí vám rádi poradíme. Máme dlouholeté zkušenosti a víme, které komponenty budou nejvhodnější právě pro vás. Společně s vámi vybereme FVE na klíč, která vám budou sloužit mnoho let a ušetří náklady za energii.NAŠI DODAVATELÉ

Dodavatele_1500